8 maja 2026 r. rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Bibliotek, którego celem jest zachęcanie dzieci i ich opiekunów do czytania książek.
Tego dnia Zastępczyni Wójta Pani Sylwia Przystasz-Biernacka wręczyła naszym gminnym przedszkolakom wyprawki czytelnicze
w ramach akcji „Mała książka – Wielki Człowiek”. Upominki otrzymało również przedszkole.
Następnie odbyły się zajęcia z mieszkanką naszej gminy – Anią Andrzejczyk, podczas których dzieci poznawały życie leśnych zwierząt, pracując z książeczką pt. „Sarenka Milusia poznaje las”.
Tego dnia odwiedziły nas również dzieci z gminnego żłobka. Maluchy wysłuchały bajki o bibliotece, poznały jej tajemnice oraz wzięły udział w teatrzyku kamishibai. Żłobek także otrzymał drobne upominki.
📖 W kolejnym tygodniu bibliotekę odwiedzi grupa „zerówkowa” oraz ponownie przedszkolaki.
Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie i zapraszamy do biblioteki! 📖✨
Views: 11
