Dożynki Parafialne połączone z Piknikiem Rodzinnym, były okazją do wspólnej zabawy mieszkańców Gminy Milejewo.
Organizatorzy, którymi byli: Rada Sołecka sołectwa Milejewo, Ochotnicza Straż Pożarna w Milejewie, Ksiądz Proboszcz milejewskiej parafii i Gmina Milejewo przygotowali dla przybyłych liczne atrakcje.

Ksiądz Proboszcz odprawił dożynkową mszę dziękczynną w intencji rolników zakończoną wręczeniem nagród
w konkursie wieńca i kosza dożynkowego.

Następnie rozpoczął się Piknik Rodzinny, podczas którego dzieci mogły skorzystać z tzw. dmuchańców oraz skosztować waty cukrowej. Na wszystkich gości czekała grochówka i kiełbaski z grilla przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Milejewie. Przez cały czas trwania pikniku animatorka prowadziła konkursy i zabawy z nagrodami dla dzieci i rodziców.

Otwierając Piknik Rodzinny Wójt gminy Milejewo – Krzysztof Szumała podziękował organizatorom za profesjonalne przygotowanie imprezy i poinformował zebranych, że Partnerem wydarzenia jest Firma TAURON, która na terenie Gminy Milejewo wybudowała siłownie wiatrowe. Wójt opowiedział o wpływie wiatraków na środowisko oraz zauważył, jak ważne są inwestycje w OZE, zwłaszcza w dobie trwającego kryzysu energetycznego. Mamy nadzieję, że kolejne inwestycje w odnawialne źródła energii będą realizowane przez Firmę TAURON na terenie Gminy Milejewo.

Składamy serdeczne podziękowania Radzie Sołeckiej, druhom OSP Milejewo, Pani Animatorce i pracownikom Urzędu Gminy za perfekcyjne przygotowanie imprezy, wykonanie pięknych dekoracji i obsługę stoisk gastronomicznych.

Szczególne słowa podziękowania należą się Partnerowi wydarzenia Firmie TAURON, która wspiera Gminę Milejewo.