W związku z utworzeniem Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków od 1 lipca 2021 roku w życie wszedł nowy obowiązek nakładający na właścicieli lub zarządców budynków i lokali konieczność złożenia deklaracji o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw w budynkach lub lokalach.

Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu (aby to zrobić należy posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny). W przypadku braku możliwości złożenia deklaracji w formie elektronicznej formularze w wersji papierowej są dostępne w Urzędzie Gminy i można złożyć je osobiście.

Złożenie deklaracji jest obowiązkowe!

Wejdź na stornę www.zone.gunb.gov.pl

naciśnij ➡ złóż deklarację

Obowiązujące terminy:

• budynki oddane do użytkowania przed 1 lipca 2021 r. właściciel/zarządca budynku do 30 czerwca 2022 r. ma obowiązek złożenie deklaracji;

• budynków oddanych do użytkowania, w których zostało uruchomione źródło ciepła/spalania po 1 lipca 2021 r. właściciel/zarządca budynku ma 14 dni na złożenie deklaracji.

 

Formularze do druku dostępne są na stronie: https://zone.gunb.gov.pl/dokumenty-do-pobraniaoraz w Urzędzie Gminy w Milejewie i na BIP Urzędu Gminy Milejewo.

Formularz A – budynki i lokale mieszkalne

Formularz B – budynki i lokale niemieszkalne

 

Ponadto zachęcamy do odwiedzenia sekcji najczęściej zadawanych pytań, która znajduje się na dole strony głównej: www.zone.gunb.gov.pl